Zajazd Polski Biała Wisełka … został wspomnień czar

You are currently viewing Zajazd Polski Biała Wisełka … został wspomnień czar
Marcin Groschang Zajazd Polski Biała Wisełka

Pożegnanie z Zajazdem Polskim Biała Wisełka

Pandemia i wzrost cen nośników energii

W ostatnich latach branża hotelarska przeżywała trudne chwile. Po pierwsze w powodu pandemii – spadek przychodów, a po drugie z powodu silnego wzrostu kosztów w tym szczególnie kosztów energii. Nie wszystkie obiekty wypoczynkowe przetrzymały ten trudny dla nich okres. W tej grupie znalazł się pensjonat naszego klienta Zajazd Polski Biała Wisełka w Wiśle Czarne, o którym było wspomniane we wpisie: Nasze dokumenty „zagrały” w Piekielnym Hotelu.

Zapraszamy do współpracy z naszym biurem rachunkowym:

Biuro rachunkowe | Usługi księgowe | Łódź | Kontakt | 601-332-331

Znak graficzny inspirowany przyrodą Beskidów


Pluszcz (Cinclus cinclus) – gatunek małego ptaka z rodziny pluszczy (Cinclidae), zamieszkujący Euroazję i północno-zachodnią Afrykę. Nie jest zagrożony wyginięciem.

Pożegnanie z Zajazdem Polskim Biała Wisełka


Szanowni Goście, drodzy Przyjaciele,

Dzisiejszy dzień jest zarówno pełen radości, jak i smutku, gdyż nadszedł czas, by się z wami pożegnać. Tak, zamknąłem nasz ukochany pensjonat w górach, miejsce pełne historii, emocji i niezapomnianych chwil. Myślę o tych wszystkich latach i przypominam sobie wszystkie niezwykłe momenty spędzone na wzgórzach i w otoczeniu potoku Białej Wisełki.

Jakże często odwiedzaliście nasz pensjonat, by wspinać się na szczyt Baraniej Góry i dotykać nieba. To miejsce było dla nas wszystkich wyjątkowe. Wspólne wędrówki po szlakach turystycznych, z pięknymi krajobrazami rozciągającymi się na horyzoncie, zostaną na zawsze w naszych sercach.

Pamiętam te pełne radości zimowe dni, gdy śnieg pokrywał stoki narciarskie, a wyście zjeżdżaliście na nartach jak nasz wielki mistrz, Adam Małysz. Oto moment, gdy jednemu z was (sory Robert – musiałem), na skutek zerwania szelki, spodnie osunęły się na środku stoku! Wszyscy leżeliśmy ze śmiechu jak to opowiadałeś, a to wydarzenie na zawsze wpisało się w historię naszego pensjonatu. To dowód, że chwile spędzone razem były nie tylko piękne, ale także pełne uśmiechu i radości.

Nie możemy zapomnieć o kuligach, zarówno letnich, jak i zimowych. Dziękuję za współpracę Ranczo Cieńków i Kuligi-wisla. Słychać było śpiew i radosne okrzyki, gdy z oddali nadchodziły zaprzęgi konne. Wspólne przejażdżki w otoczeniu dziewiczej natury, były prawdziwym balsamem dla duszy. Widok białego puchu, gdy zima malowała krajobraz na nowo, a my byliśmy świadkami tego cudu, co sprawiał, że nasze serca biły szybciej ( a krew rozgrzewała nie tylko herbata ).

Dziękuję wam wszystkim za to, że byliście częścią naszego pensjonatu. Wasze wizyty sprawiały, że miejsce to tętniło życiem. Pamiętamy wasze uśmiechy, opowieści przy kominku i długie wieczory spędzone przy wspólnym stole. Wasza obecność uczyniła ten pensjonat nie tylko miejscem do odpoczynku, ale także domem, pełnym ciepła i przyjaźni.

Oddaję w inne ręce ten pensjonat z nutką melancholii, ale też z nadzieją, że nowi zarządcy będą kontynuować tę tradycję gościnności i troski o wasze potrzeby. Miejmy nadzieję, że wasze przyszłe wizyty będą równie pełne radości i niezapomnianych chwil, jak nasze.

Dziękuję wam raz jeszcze za to, że byliście naszymi gośćmi. Wasza obecność w naszym pensjonacie była dla nas niezwykłym doświadczeniem. My zabieramy te wspomnienia i podejmujemy nowe wyzwania.

Niech życie płynie wartko dalej, jak potok górski, a wasze szlaki zawsze prowadzą do nowych przygód. Życzymy wam szczęścia, drodzy przyjaciele!

Dziękuję!

Marcin Groschang

Fotogaleria Zajazdu Polskiego Biała Wisełka


Kategorie obiektów hotelarskich

W zależności od wyposażenia i zakresu programu obsługowego, obiektom hotelarskim są nadawane kategorie:

  1. hotele, motele i pensjonaty – pięć kategorii oznaczonych gwiazdkami;
  2. kempingi (campingi) – cztery kategorie oznaczone gwiazdkami;
  3. domy wycieczkowe i schroniska młodzieżowe – trzy kategorie oznaczone cyframi rzymskimi.

Zaszeregowania obiektów hotelarskich (z wyjątkiem pól biwakowych) do poszczególnych rodzajów dokonuje, kategorię nadaje oraz prowadzi ich ewidencję marszałek województwa właściwy ze względu na miejsce położenia obiektu hotelarskiego. Zaszeregowania pól biwakowych dokonuje i prowadzi ich ewidencję wójt (burmistrz, prezydent miasta) właściwy ze względu na miejsce ich położenia. Ewidencję innych obiektów, w których zgodnie z ustawą mogą być świadczone usługi hotelarskie, prowadzi wójt (burmistrz, prezydent miasta) właściwy ze względu na miejsce ich położenia.

Obsługa księgowa obiektów wypoczynkowych:

Biuro rachunkowe | Usługi księgowe | Łódź | Kontakt | 601-332-331

Co mówią o nas klienci:

Współpracuję z Biurem Rachunkowym od momentu rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej. Od tego czasu Biuro świadczy dla mnie kompleksową obsługę z zakresu księgowości i rachunkowości. Wszelkie prace wykonywane są z dużym zaangażowaniem i terminowo. Biuro cechuje profesjonalizm i dbałość o szczegóły. Z pełnym przekonaniem mogę rekomendować.

Maria Kaleta

Rating: 5 out of 5.

Jestem w pełni zadowolony z usług biura rachunkowego. Świadczą usługi na wysokim poziomie zachowując konkurencyjne ceny. Profesjonalna obsługa i podejście do tematu. Biuro godne polecenia.

Piotr Górczyński

Rating: 5 out of 5.

Skomentuj:

Kancelaria biuro rachunkowe

Księgi handlowe, książki przychodów i rozchodów, ryczałt, kadry, płace, KRS, CIT, PIT, VAT, ZUS