Nowe terminy i sposób przesyłania informacji o dochodach

Nowe terminy składania deklaracji księgowość ŁódźOd 2019 r. zmienia się sposób przesyłania informacji o uzyskanych w poprzednim roku dochodach. PIT-8C, PIT-11, PIT-11A, PIT-40A oraz PIT-R za 2018 r. przekazywane są do urzędu skarbowego wyłącznie elektronicznie do 31 stycznia 2019 r. Termin na przesłanie informacji podatnikowi nie zmienia się i jest to nadal koniec lutego.

Jak złożyć, podpisać i przesłać informacje

Od nowego roku wszystkie informacje o wypłaconych w 2018 r. dochodach należy przesłać do urzędu skarbowego wyłącznie elektronicznie, na właściwych wzorach formularzy (PIT-8C, PIT-11, PIT-R). Jest na to czas do 31 stycznia 2019 r.

Nie zmienia się natomiast termin składania rocznej deklaracji PIT-4R, PIT-8AR – trzeba to zrobić do 31 stycznia. Z kolei informację IFT-1/IFT-1R należy złożyć do 28 lutego.

Również do końca lutego informację o wypłaconych dochodach należy przesłać podatnikowi.

Formularze można podpisać:

  • podpisem kwalifikowanym – wszystkie formularze;
  • danymi autoryzującymi – formularze: PIT-8C, PIT-11, IFT-1/IFT-1R, PIT-4R, PIT-8AR, jeżeli są one składane przez osoby fizyczne

i przesłać na trzy sposoby: za pomocą formularza interaktywnego Ministerstwa Finansów, modułu finansowo-księgowego lub Uniwersalnej Bramki Dokumentów (UBD).

Za: MF

Ten post ma jeden komentarz

  1. Tania księgowość

    Tanie biura rachunkowe nie zawsze oznaczają usługi gorszej jakości czy słabiej wykształconych pracowników. To mit, że nie należy oszczędzać na księgowości. Nie zawsze duże i drogie biura księgowe spełniają nasze oczekiwania. W tańszych placówkach również zatrudniani są doświadczeni księgowi. Niskie ceny zazwyczaj mają przyciągać klientów. To lepsze niż reklama w gazecie czy ulotki. Konkurencja na rynku finansowym jest ogromna. Zwłaszcza w Łodzi, gdzie mają swoje siedziby duże korporacje. Dlatego Łódź aktywnie włączyła się w promocję małych firm rodzinnych. Chodzi o takie podmioty jak notariusz, adwokat czy biuro księgowe Łódź nie tylko namawia lokalne firmy do korzystania z usług takich niewielkich przedsiębiorstw, ale przede wszystkim wspiera je oferując różnego rodzaju ulgi i zachęty. Statystyki wyglądają obiecująco. Coraz więcej właścicieli firm wybiera tanie biuro rachunkowe Łódź najwyraźniej odniósł sukces. Oczywiście trzeba jeszcze poczekać na efekty. Być może za kilka miesięcy okaże się czy pomysł miasta sprawił, że małe przedsiębiorstwa zaczęły się rozwijać. Wiadomo, że pomysłem zainteresowały się również inne metropolie.