(42) 288 10 69, 288 10 60607 220 205, 605 690 600Łódź, Siewna 15, V piętro, pokój 512Pn-Pt: 08:18

Uwaga na komercyjne wezwania do rejestrowania działalności gospodarczej

Wezwanie do rejestracji działalnościPrzedsiębiorcy otrzymują wezwania do zapłaty za wpis do komercyjnych rejestrów działalności gospodarczej. To może wprowadzać przedsiębiorców w błąd. Wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG), prowadzonej przez Ministerstwo Rozwoju, jest bezpłatny.

Do Ministerstwa Finansów docierają sygnały od przedsiębiorców, którzy otrzymują zawiadomienia dotyczące opłat za wpis np. do Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczych i Firm (siedziba: ul. Miedziana 11/12) lub do Centralnej Ewidencji o Działalności Gospodarczej (siedziba: ul. Marszałkowska 115).

Korespondencja ta może wprowadzać w błąd poprzez wykorzystanie podobieństwa nazwy prywatnej działalności do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG). Jest ona prowadzona przez Ministra Rozwoju i Finansów, a wpis do niej jest BEZPŁATNY.

Za: MF.

Ten post ma 2 komentarzy

  1. Jakiś czas temu była seria maili z “banków”, w których odbiorca był proszony o kliknięcie w link i podanie swojego numeru karty, bądź loginu i hasła do konta. Następnie przyszła pora na „faktury” i „wezwania do zapłaty”. Aby wyłudzić nasze pieniądze lub dane osobowe, sprytni oszuści rozsyłają fałszywe wezwania do zapłaty licząc na to, że część z adresatów tych pism nie sprawdzi ich autentyczności i przeleje pieniądze na konta oszustów.Może okazać się, że to kolejny sposób oszustów nie tylko na okradzenie nas z pieniędzy, ale także na zainfekowanie oprogramowaniem szpiegującym.

  2. W ostatnim czasie coraz częściej do różnych instytucji przesyłane są e-mailem fałszywe wezwania do zapłaty, których autor podszywa się pod Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. W żadnym wypadku nie należy sugerować się treścią pisma. O sprawie została poinformowana prokuratura.

Dodaj komentarz

Close Menu
Zamknij panel