(42) 288 10 69, 288 10 60607 220 205, 605 690 600Łódź, Siewna 15, V piętro, pokój 512Pn-Pt: 08:18

Polskie finanse w dobrej kondycji

Po latach kryzysowych w 2011 r. wzrost gospodarczy przekroczy 4 proc., dlatego można określić go jako relatywnie udany – powiedział minister Jacek Rostowski podczas spotkania wigilijnego w Ministerstwie Finansów 16.12.2011 r.

Minister podkreślił, że wzrost gospodarczy Polski w ostatnich latach wyniósł 15,4 proc. i był najwyższy w Europie. Druga pod tym względem Słowacja zanotowała blisko dwukrotnie mniejszy wskaźnik. Te cztery lata zostały docenione nie tylko przez wyborców, ale również inwestorów. To powoduje, że notowania Polski, wbrew niektórym przewidywaniom, utrzymują się na stabilnym poziomie – powiedział minister Rostowski.

Zdaniem ministra dzięki wytężonej pracy udało się opracować program konsolidacji finansów publicznych, który nie doprowadził do społecznych napięć. W 2012 r. mamy nadzieję na zlikwidowanie nadmiernego deficytu, zgodnie z prognozami np. Międzynarodowego Funduszu Walutowego – dodał Jacek Rostowski.

Minister podziękował zebranym członkom kierownictwa Ministerstwa Finansów za sprawny przebieg polskiego przewodnictwa w Radzie UE, wśród nich najbardziej zaangażowanym we współpracę z Brukselą oraz wysoko ocenianym przez Komisję Europejską wiceministrom Wiesławowi Szczuce oraz Jackowi Dominikowi.

W spotkaniu uczestniczyli m.in. byli ministrowie finansów: Teresa Lubińska, Jerzy Osiatyński, Jarosław Bauc, Marek Belka, Marek Borowski, Mirosław Gronicki i Stanisław Kluza oraz przedstawiciele kierownictwa i pracowników resortu, a także Krystyna Skowrońska i Sławomir Neumann z sejmowej Komisji Finansów Publicznych.

Źródło: Ministerstwo Finansów

Close Menu
Zamknij panel