KAS przejęła 4 mln zł na rzecz zobowiązań podatkowych nieuczciwych firm

You are currently viewing KAS przejęła 4 mln zł na rzecz zobowiązań podatkowych nieuczciwych firm
KAS przejęła 4 miliony

KAS przejęła 4 mln zł na rzecz zobowiązań podatkowych nieuczciwych firm

Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) skontrolowała 2 hurtownie działające na podłódzkim targowisku, które nie ewidencjonowały całego obrotu z prowadzonej działalności gospodarczej.

Pieniądze zostały zabezpieczone na rzecz rozpoczętych wcześniej kontroli celno-skarbowych.

Funkcjonariusze i pracownicy Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego skontrolowali 2 hurtownie na podłódzkich targowiskach. Dzięki wcześniejszej analizie KAS ustaliła, że firmy te nie ewidencjonują znacznej części obrotu, a handel na dużą skalę odbywa się za pośrednictwem firm kurierskich.

Przeszukano siedziby nieuczciwych firm
Czynności podjęto w ramach postępowania karnego skarbowego oraz rozpoczętych kontroli celno-skarbowych. Zgodnie z postanowieniem Prokuratury Rejonowej w Pabianicach, przeszukano 6 nieruchomości i 5 samochodów należących do wskazanych firm. Zabezpieczono telefony, komputer stacjonarny, trzy komputery przenośne, tablety, dane z kas rejestrujących, dokumentację księgową i bankową, notatniki i zeszyty z zapiskami, a także odręczne notatki i pojedyncze faktury oraz dokumenty dotyczące nadania przesyłek. Przesłuchano 4 świadków.

Zabezpieczono ok. 4 mln zł
W podłódzkiej miejscowości ujawniono również, magazyn o pow. 1200 m2, użytkowany przez jednego z przedsiębiorców, niezgłoszony w prowadzonej działalności. Budynek wypełniony był pudłami kartonowymi z odzieżą jeansową, pochodzącą z Dalekiego Wschodu. W domu należącym do jednej z firm, w zamkniętym pomieszczeniu w piwnicy, ujawniono ponad 3,17 mln zł oraz 22,6 tys. euro. Część pieniędzy była w sejfie, a część leżała obok w torbach foliowych. W innej lokalizacji, bezpośrednio związanej z prowadzoną działalnością, ujawniono 487 tys. zł i 15,5 tys. euro.

Za: MF

KAS przejęła 4 miliony biuro rachunkowe Łódź
KAS przejęła 4 miliony