Fundusz Pracy

Autor: Usługi księgowe łódź
Fundusz Pracy ZUS

ZUS Łódź

Fundusz Pracy – powstała w 1933 roku instytucja, której celem było łagodzenie skutków bezrobocia. W 1935 roku został połączony z Funduszem Pomocy Bezrobotnym. Jego dochody stanowiła składka w wysokości 2% pensji pobieranej od pracowników i pracodawców, z opłat od rent i zaopatrzeń oraz z dodatków do niektórych podatków pośrednich czynszów i biletów. Fundusz Pracy został powołany ponownie po zakończeniu II wojny światowej. Głównym jego zadaniem były szkolenia zawodowe. Za czasów PRL został zlikwidowany, a jego obowiązki przejął fundusz interwencyjny. Był wówczas dotowany z budżetu, a zadaniem jego było zapewnianie miejsc pracy.


Od 1989 roku funduszowi przywrócono dawną nazwę. Od 1991 pozostaje pod jurysdykcją ministerstwa pracy, ma charakter funduszu celowego. Jego budżet stanowią składki obowiązkowe płacone przez pracowników oraz osoby nieprowadzące działalności rolniczej, dotacji oraz dochodów prowadzonej przez niego działalności gospodarczej, oprocentowania depozytów i udziału w spółkach. Środki te są rozdysponowywane przez urzędy pracy w formie zasiłków dla bezrobotnych, prac interwencyjnych, robót publicznych, szkolenie i przekwalifikowywanie bezrobotnych, rozwój poradnictwa zawodowego oraz na rozwój systemów informatycznych i badania rynku pracy.

Naliczanie składek ZUS, deklaracje – kontakt.

Tagi księgowe: , ,

2 komentarze do “Fundusz Pracy”

  1. Psychologia komentuje:

    Dużo przedsiębiorstw w którymś tygodniu swego rozwoju trapią sprawy podatkowe. Bez względu od wybranej niszy, legalne firmy są zobligowane męczyć się z pracownikami skarbowymi lub zbędnymi wnioskami. Najczęściej nie są to chwile komfortowe. Nieprzepisowo prowadzona rachunkowość może grozić kosztownymi konsekwencjami ze strony urzędu skarbowego.

    Prawdziwe biuro rachunkowe powinno naszą firmę ustrzec przed takimi, a także wieloma innymi problemami. W biurach rachunkowych obsługują ludzie na co dzień stykający się ze sprawami rachunkowymi. Biuro rachunkowe Łódź do którego powierzymy firmową księgowość odpowiada za wszystkie pomyłki rachunkowe jeśli je popełnia. Z tego względu możemy żyć ze spokojem, nie martwiąc się o nasze rachunki.

    Z tego właśnie względu już od początku funkcjonowania polskiej firmy, dobrze jest pomyśleć o tym która firma przejmie trudną rachunkowość. Sprawdzone biuro księgowe Łódź to fundament funkcjonowania przyszłościowej firmy. Abonamenty konsumowane przez biura rachunkowe wielokrotnie nam się zwracają. Zaufany doradca podatkowy potrafi również radzić, mając na uwadze nasze umowy – najbardziej optymalne pomysły dla polskiej firmy. Podczas kontroli skarbowej doradca powinien reprezentować nas przed urzędnikami.

  2. Twórczość komentuje:

    Jesteśmy firmą, która zajmuje się obsługą księgową i kadrową oraz płacową na rzecz przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność gospodarczą oraz spółek. Realizujemy usługi dla firm korzystających z ewidencji ryczałtowej, księgi przychodów oraz rozchodów i podatkowej księgi przychodów i rozchodów. Zapewniamy obsługę dla firm polskich oraz zagranicznych zarówno w tradycyjnej formie, jak też z wykorzystaniem narzędzi internetowych. Zapraszamy do kontaktu i współpracy!

Skomentuj wpis

Musisz się zalogować aby skomentować.