ZUS dla Ciebie – Abolicja składkowa

Autor: Usługi księgowe łódź

Film z cyklu ZUS dla Ciebie nt. abolicji składkowej. Ten odcinek z pewnością zainteresuje wszystkie Panie, które w pewnym okresie swego życia, będąc zatrudnionymi na etacie, przebywały na urlopie macierzyńskim lub wychowawczym, a równocześnie prowadziły własną firmę. Od 1 września 2009 r. te kobiety mogą skorzystać z abolicji składkowej. O co chodzi i na czym polega ta abolicja?

Składanie deklaracji ZUS – kontakt.

Podobne wpisy księgowe

Tagi księgowe: , , ,

Jeden komentarz do “ZUS dla Ciebie – Abolicja składkowa”

  1. Eurowizja komentuje:

    System fiskalny w naszym kraju należy najbardziej skomplikowanych na świecie, a stan ten praktycznie pogarsza się z każdym rokiem. Ordynacja i inne przepisy są tak zawikłane, że multum podmiotów nie jest w stanie we własnym zakresie uporać się z tym problemem. Na dodatek niesłychanie doniosłą kwestią jawi się wysokość obciążeń podatkowych, jakie w Europie także nie zaliczają się do niskich.

    Wymienione powyżej determinanty doprowadziły do wyłonienia się nowej niszy rynkowej. Chodzi rzecz jasna o szeroko rozumiane usługi rachunkowe Łódź połączone z konsultingiem podatkowym. Biznesmeni pragną bowiem płacić jak najniższe podatki oraz wykorzystać wszystkie legalne instrumenty, jak też luki prawne bądź dosyć często zmiany przepisów. Jest to racjonalne postępowanie, gdyż umiejętnie prowadzona księgowość Łódź i skrupulatne wykorzystywanie wszelakich ulg, zwolnień, odrębnych sposobów liczenia podstawy opodatkowania itp., pozwoli zaoszczędzić naprawdę spore sumy. Część środków finansowych będzie mogła tym samym zostać w przedsiębiorstwie zamiast popłynąć do łapczywego US. Duże i silne podmioty gospodarcze z reguły zatrudniają na stałe etaty fachowców od przepisów skarbowych i księgowości. Małe przedsiębiorstwa natomiast powierzają swoje księgi handlowe Łódź wyspecjalizowanym biurom. W dzisiejszych czasach bowiem przeciętne biuro rachunkowe Łódź poza podstawowymi usługami księgowymi oferuje właśnie tzw. optymalizację podatkową. Jak widać ? przedsiębiorcom dużo bardziej kalkuluje się płacić doradcom niż samemu marnotrawić czas na poszukiwanie najbardziej korzystnych rozwiązań. Prawo podatkowe wymaga bowiem gigantycznego doświadczenia, pokaźnej wiedzy i stałego śledzenia zmian w przepisach.

Skomentuj wpis

Musisz się zalogować aby skomentować.