Zasada współmierności

Autor: Usługi księgowe łódź

Zasada współmierności w rachunkowości polega na tym, że koszty poniesione w celu osiągnięcia określonych przychodów muszą być ujęte w księgach rachunkowych w tym samym okresie rozrachunkowym, co osiągnięte przychody. Dotyczy to głównie kosztów bezpośrednich, np. kosztów wytworzenia sprzedanych wyrobów.

Księgowy Łódź – kontakt.

Ustawa o rachunkowości z dnia 29 września 1994 r. formułuje tę zasadę w art. 6 ust. 2:

  • Dla zapewnienia współmierności przychodów i związanych z nimi kosztów do aktywów lub pasywów danego okresu sprawozdawczego zaliczane będą koszty lub przychody dotyczące przyszłych okresów oraz przypadające na ten okres sprawozdawczy koszty, które jeszcze nie zostały poniesione.

Podobne wpisy księgowe

Tagi księgowe: , , , ,

Jeden komentarz do “Zasada współmierności”

  1. Sarah Burke komentuje:

    Pełna księgowość łódź. Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą do wydajnego funkcjonowania firmy potrzebna jest Ci doświadczona i solidna księgowa łódź. Biuro Rachunkowe świadczy profesjonalne księgowość dla firm łódź. Do każdego partnera podchodzimy indywidualnie oraz zapewniamy mu najwyższą jakość obsługi. Zatrudniamy wykwalifikowaną kadrę, która wciąż bierze udział w rozlicznego typu szkoleniach oraz kursach. Wskazane jest wspomnieć, iż sprawdzamy wszystkie zmiany zachodzące w przepisach, co sprawia iż biuro księgowe łódź to usługi na najwyższym poziomie. Zajmujemy się dodatkowo sprawami kadrowo ? płacowymi, czyli przejmujemy wszystkie obowiązki powiązane z zatrudnianiem oraz zwalnianiem pracowników.

Skomentuj wpis

Musisz się zalogować aby skomentować.