Ministerstwo Finansów oraz organy podległe, tj. urzędy skarbowe, nie są autorami napływających na skrzynki e-mail podatników informacji o zwrocie podatku dochodowego za ubiegły rok oraz konieczności wypełnienia załączonego formularza i nie korzystają z takiej formy informowania podatnika o zwrocie nadpłaty.

Forma informacji wskazuje, że została ona sporządzona przez osobę niewładającą poprawnie językiem polskim i ma na celu wyłudzenie od adresatów e-maili ich danych poprzez próbę przekierowania użytkownika internetu do podrobionej strony WWW (tzw. phishing).

Ministerstwo Finansów rozważa możliwość złożenia doniesienia do prokuratury o popełnieniu przestępstwa.

Za: Ministerstwem Finansów

Podobne wpisy księgowe

Tagi księgowe: , ,

Jeden komentarz do “Uwaga na fałszywe e-maile z logiem Administracji Podatkowej”

  1. Joanna Mitrosz komentuje:

    Biuro rachunkowe zapewnia obsługę księgowo-podatkową oraz obsługę kadr i płac dla podmiotów o różnym profilu działalności i formie prawnej.Świadczymy usługi na najwyższym poziomie w oparciu o wymogi ustawy o rachunkowości,rozporządzeń Ministra Finansów. Biuro jest ubezpieczone od odpowiedzialności cywilnej.Zapewniamy miłą i profesjonalną obsługę firm i osób fizycznych.Przekonacie się Państwo o tym odwiedzając nasze biuro i stając się naszymi Klientami.

    W dzisiejszych czasach problemy z obsługą firmy pod kątem księgowości dają się łatwo obejść bądź pokonać. Nasze biuro rachunkowe Łódź gwarantuje wszystkim zainteresowanym nowoczesne i kompleksowe wsparcie, które oferuje usługi realizowane na miejscu bądź doraźnie. Problemy przestają istnieć, najczęściej trzeba porozmawiać z naszym fachowcem i sprawdzić, co jest możliwe do zrobienia. Obsługujemy różnego rodzaju firmy i klientów prywatnych na terenie Łodzi oraz okolic.

    Wsparcie w trudnych kwestiach, jakie oferujemy Państwu jako biuro rachunkowe Łódź, jest nie do przecenienia. Pragniemy dostarczyć wszystkim naszym klientom wiele atrakcyjnych rozwiązań otrzymywanych w trybie bieżącym, bez konieczności długiego oczekiwania. Najczęściej trafiają do nas przedstawiciele firm oraz osoby, które prowadzą działalność gospodarczą na własną rękę. Pracujemy nad tym, by każdego obsługiwać w sposób jak najbardziej dokładny i adekwatny do jego sytuacji finansowej czy danego problemu.

Skomentuj wpis

Musisz się zalogować aby skomentować.