Uwaga! MF przestrzega przed oszustami

Autor: Usługi księgowe łódź

W związku z dochodzącymi do Ministerstwa Finansów sygnałami o próbach wyłudzenia pieniędzy od obywateli, Ministerstwo Finansów przestrzega przed podmiotami rozsyłającymi informacje w celu wyłudzenia pieniędzy za rejestrację w Centralnym Rejestrze Płatników, która ma rzekomo „ułatwić weryfikację wiarygodności płatniczej firmy”.

Ministerstwo Finansów informuje, że nie utworzyło żadnego Ogólnopolskiego Centralnego Rejestru Płatników.

Ministerstwo Finansów nie pobiera także żadnej opłaty za rejestrację podmiotów w Centralnym Rejestrze Podmiotów ? Krajowej Ewidencji Podatników (CRP KEP).

Wszystkie informacje o podmiotach, z wyjątkiem numerów NIP i REGON, są objęte tajemnicą skarbową, a obowiązujące przepisy prawa nie pozwalają na udostępnianie ich innym podmiotom i osobom, niż wskazane w ustawie o zasadach ewidencji i identyfikacji podatników i płatników. Ustawa ta przewiduje konkretne sytuacje, w których informacje posiadane przez administrację podatkową mogą być udostępnione wskazanym instytucjom, a sprawdzanie informacji o terminowości płacenia podatków przez inne osoby i przedsiębiorców, do takich sytuacji nie należy.

Ministerstwo Finansów powiadomiło organy ścigania o tej próbie oszustwa.

Za:MF

Podobne wpisy księgowe

Tagi księgowe: , ,

Jeden komentarz do “Uwaga! MF przestrzega przed oszustami”

  1. Magdalena Fularczyk komentuje:

    Dowolny posiadacz osobistego przedsiębiorstwa absolutnie wie, jak istotnym jest zatrudnienie własnego księgowego. W takim przypadku jeśli planujesz otworzyć własny biznes oraz nie chcesz w pojedynkę siedzieć po pas w papierkowej robocie, potrzebnym jest, abyś sięgnął po usługi profesjonalistów. Toteż serdecznie polecamy znakomite wyjście, jakim jest biuro rachunkowe Łódź. Biuro rachunkowe to fachowa firma zajmująca się profesjonalnymi usługami z obrębu rachunkowości, doradztwa fiskalnego. podatki Łódź. Nasze posługi wyróżniają się wysokim profesjonalizmem, dyskrecją i poufnością danych naszych kontrahentów. Staramy się o to, aby wszelki z nich był w pełni usatysfakcjonowany. Uprzejmie zapraszamy!

Skomentuj wpis

Musisz się zalogować aby skomentować.