Upływa termin dla przedsiębiorczych matek

Autor: Usługi księgowe łódź

Uwaga wszystkie matki, które prowadząc własną działalność gospodarczą przebywały na zasiłku macierzyńskim, bądź urlopie wychowawczym. Tylko do 1 września można składać w ZUS wnioski o umorzenie należności z tytułu składek za wskazany okres.

Możliwość umorzenia należności z tytułu składek na ubezpieczenia społeczne przedsiębiorczym matkom dała Ustawa z dnia 24 kwietnia 2009 r. o zmianie ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz ustawy Prawo bankowe. Zgodnie z nią i na podstawie złożonego wniosku, Zakład Ubezpieczeń Społecznych umarza należności składkowe matkom, które w okresie od 1 stycznia 1999 r. do 31 sierpnia 2009 r. korzystały z zasiłku macierzyńskiego, bądź przebywały na urlopie wychowawczym i jednocześnie podlegały obowiązkowym ubezpieczeniom społecznym z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej lub współpracy przy jej prowadzeniu. Wnioski w tej sprawie można było składać przez rok, począwszy od 1 września 2009r. Czasu na złożenie wniosku zostało więc już niewiele. Dokumenty złożone po 1 września 2010 r. pozostaną bez rozpatrzenia.

Co ważne, umorzenie należności z tytułu składek na ubezpieczenia społeczne następuje po złożeniu wniosku oraz prawidłowych dokumentów zgłoszeniowych i rozliczeniowych za okres prowadzenia pozarolniczej działalności, przypadający na czas pobierania zasiłku macierzyńskiego, zasiłku w wysokości zasiłku macierzyńskiego lub przebywania na urlopie wychowawczym. W przypadku jakichkolwiek problemów z wypełnieniem zaległej dokumentacji ubezpieczeniowej pomocą służą pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Redakcja: Biuro Prasowe ZUS

Podobne wpisy księgowe

Tagi księgowe: , ,

Jeden komentarz do “Upływa termin dla przedsiębiorczych matek”

  1. Thomas Morgenstern komentuje:

    Jak przeważające wiadomo każda przeważnie nam świetna sfera księgowości bardzo płynnie absorbuje się zadowalającym w współczesnych latach ustrojem liczącym na stałym nagromadzaniu, jak także i robieniu informacji oszczędnościowych. W teraźniejszych czasach Biuro rachunkowe Łódź wykonuje bardzo wiele prezentacji tychże notatki. Pewnie wybieracie sobie pytanie, dla kogo jest to przede każdym konieczne? Przecież wszelkie takie biuro rachunkowe Łódź przeważnie jest w stanie wprowadzić uwarunkowanie wiadomych przedsiębiorstw lub korporacyj znajdujących się na Polskim rynku. Zaś posiadaczom tych przedsiębiorstw popiera z zabawianiach decyzji biznesowych bardzo często dotyczących rozwoju każdego towarzystwa. Warto jest wzmiankować, iż księgowość posiada pewne z aktualnych trendy, jak także stoi na podejściu ich konstytuowania. Zazwyczaj biuro rachunkowe Łódź, posiada wiele różnych zależności, tendencji jak również rodzajów. Do niego właśnie mogą z prośbą o pomoce zgłaszać się kompanie nieprzynoszące zarobków, przez co każdy z właścicieli zastanawia się nad jej zresetowaniem. Bardzo często specjalista w biurach takich, potrafi prorokować pewne zależności dotyczące danej spółki, czy towarzystwa.

Skomentuj wpis

Musisz się zalogować aby skomentować.