Skala podatku dochodowego 2001

Autor: Usługi księgowe łódź

Skala podatku dochodowego 2001

Podstawa obliczenia podatku w złotych Podatek wynosi
ponad do  
  37 024 19% podstawy obliczenia
minus kwota 493 zł 32 gr
37 024 74 048 6 541 zł 24 gr + 30% nadwyżki ponad 37 024 zł
74 048   17 648 zł 44 gr + 40% nadwyżki ponad 74 048 zł
kwota wolna od podatku: 2 596,42 zł
ulga: 493,32 : 12 mies. = 41,11 zł

Sporządzanie rocznych deklaracji podatkowych pit – kontakt.

Skala podatku dochodowego od osób fizycznych to główny przepis określający wysokość zobowiązań podatkowych osób fizycznych. Na jej podstawie określa się, w jakiej wysokości podatek dochodowy zapłaci podatnik od dochodów uzyskanych w danym roku podatkowym. Wraz ze wzrostem dochodu rośnie stawka podatku dochodowego.

Podobne wpisy księgowe

Tagi księgowe: , , ,

Jeden komentarz do “Skala podatku dochodowego 2001”

 1. Ukraina komentuje:

  Tak naprawdę finanse to jeden z ważniejszych, by nie powiedzieć najważniejszych, aspektów prowadzenia działalności gospodarczej. Dlatego każdy właściciel powinien przywiązać do tej kwestii wielką wagę.
  Nieważne czy jest to duża, średnia czy mała firma. W każdym przypadku prowadzenie księgowości jest konieczne. I trzeba to robić profesjonalnie, ponieważ błędy mogą sporo kosztować.Właściwie prowadzona księgowość w firmie daje gwarancję na możliwość rozwoju. Pozwala również unikać niepotrzebnych oraz frustrujących wizyt w urzędach.

  W dzisiejszych czasach wielu przedsiębiorców, chcąc mieć dobrze prowadzoną księgowość, a jednocześnie bezpośrednio się tym nie zajmować, zleca tę pracę zewnętrznej firmie. A tych przybywa. W sieci bez najmniejszych trudności natkniemy się na kolejne propozycje ofertowe w stylu księgowość Łódź czy np. biuro rachunkowe Łódź. Warto sprawdzić.Korzystanie z usług zewnętrznej firmy księgowej posiada wiele zalet.

  Zewnętrzne przedsiębiorstwo zapewnia pełną obsługę w zakresie księgowości oraz ZUS, ale także doradztwo podatkowe, obsługę kadrowo – płacową, wnioski o PFRON, zwrot za zakup materiałów budowlanych, zeznania roczne i wiele, wiele innych. To ogromna wygoda dla przedsiębiorców, którzy nie muszą poświęcać wiele cennego czasu na sprawy finansowe. Mogą poświęcić się rozwojowi przedsiębiorstwa, co jest przecież podstawą prowadzenia każdej działalności gospodarczej.

  Dużym plusem korzystania z usług zewnętrznej firmy księgowej jest możliwość pozyskania niemałych oszczędności. Nie ma potrzeby zatrudnienia księgowej. Z usług firmy zewnętrznej korzysta się wedle potrzeb i w dowolnym momencie. A to pozwala zatrzymać część środków, które można zainwestować w rozwój firmy.

  Oczywiście, o zaletach korzystania z zewnętrznych usług księgowych możemy mówić tylko wtedy, gdy wybieramy sprawdzoną, renomowaną i profesjonalną firmę. Z tym nie powinno być problemów. Czasem wystarczy popytać znajomych przedsiębiorców i sprawdzić wnikliwie informacje w Internecie.

Skomentuj wpis

Musisz się zalogować aby skomentować.