Biuro rachunkowe Rzgów

Autor: Usługi księgowe łódź

Dokumenty księgowe odbieramy ze Rzgowa raz w miesiącu.

Rzgów – miasto w Polsce, położone w województwie łódzkim, w powiecie łódzkim wschodnim, w gminie Rzgów, nad rzeką Ner, wchodzi w skład aglomeracji łódzkiej. W Rzgowie znajduje się największe w Europie centrum handlu odzieżą i tekstyliami, które tworzą Centrum Handlowe Ptak i Polros. Miasto włączone jest do sieci komunikacji autobusowej MPK Łódź.

Pierwsze wzmianki o Rzgowie pochodzą z 1378. Lokowano tu wówczas wieś na prawie niemieckim. W 1476, wskutek starań biskupów krakowskich – właścicieli wsi – Rzgów otrzymał od Kazimierza Jagiellończyka prawa miejskie. Reforma administracyjna w Królestwie Polskim pozbawiła Rzgów praw miejskich w 1870. Do 1953 miejscowość była siedzibą gminy Gospodarz. W latach 1975-1998 miejscowość położona była w starym województwie łódzkim. 1 stycznia 2006 Rzgów odzyskał prawa miejskie.

Według rejestru zabytków KOBiDZ na listę zabytków wpisany jest obiekt późnorenesansowy kościół parafialny św. Stanisława, wzniesiony ok. 1630 r. murowany, jednonawowy z ośmioboczną wieżą, szczyty ozdobione attykami. Wyposażenie barokowe.

Podobne wpisy księgowe

Tagi księgowe: , ,

Skomentuj wpis

Musisz się zalogować aby skomentować.